درباره زنور

زنور(Zenoor) گروهی متشکل از متخصصین و فارغ‌التحصیلان خلاق هنر شیشه، صنایع دستی و طراحی است که سعی در تعریف و ترویج محصولاتی خاص و بدیع در صنعت ساختمان و معماری دارند.

داستان ما


شیشه، آتش و نور ابزار کار ما در زنور است. زنور از سال 88 کار خود را با ایده‌ی نگاهی متفاوت به شیشه در محیط زندگی آغاز کرد. عنصری که بخاطر ماهیت شفاف، زلال و بی‌‌رنگش کمتر خودنمایی مي كند و ما هميشه بی‌تفاوت از کنارش گذر کرده‌ایم.

هدف ما ایجاد نگاهی دیگرگون به شیشه بود، به گونه‌ای که شیشه به عنوان یک ماده پرکاربرد نقشی دیگر در محیط زندگی ما ایفا کند؛ نقشی ملموس‌تر.

ماموریت ما

تلاش زنور ارتقاء قالب‌های سنتی و رفع نواقص پروسه‌های مرتبط با آن می‌باشد. کیفیت بالا و کنترل‌شده و سفارشیِ تولید، تنوع طرح، و تلفیق تکنولوژی و صنایع‌دستی از مزایای منحصر به‌ فرد محصولات زنور هستند. ما با احترامی که برای میراث هنری و توان استادکاران قائل هستیم، دیدگاهمان را معطوف به رشد و پیشبرد تکنیک‌های گوناگون در هنر- صنعت شیشه خواهیم‌ کرد.

و از آنجا که "شیشه عاشق نور است" و نور قرابت دیرینه‌ای با این عنصر جذاب دارد، شیشه می‌تواند به عنصری زیبا و با جذابیت بصری فراوان در محیط زندگی ما بدل شود. شیشه به مثابه عنصری که نور را به درون سازه‌های معماری دعوت می‌کند، بایستی نقشی به مراتب ظریف‌تر و عمیق‌تر در فضای زندگی‌مان ایفا کند؛ و این کار، پیشه ماست...